Moją największą pasją, co tu dużo mówić, jest pisanie. Dziś postaram się odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego kocham to, co robię?” Uważam, że w codziennym życiu, warto zadawać sobie to właśnie pytanie. Dzięki temu odkryjemy prawdziwy sens tego, co robimy i czy to, czym się zajmujemy jest dla nas ważne. O „mocy” pytania „dlaczego” pisałam w osobnym wpisie, który bardzo polecam.

Odkąd sięgam pamięcią słowo pisane było dla mnie bardzo ważne. Czytałam, a właściwie pochłaniałam masę książek. Uwielbiałam przenosić się w świat wyobraźni i bohaterów powieści. Od najmłodszych lat prowadziłam też pamiętnik, gdzie zapisywałam wszystkie swoje małe i duże problemy, uczucia, ale też śmieszne wydarzenia z mojego życia. Pisałam wiersze, zabawne opowiadania, pierwsze rozdziały książek, które nie miały kontynuacji.

Książki, notatki, zeszyty, notatniki to był cały mój świat, który uwielbiałam i nadal uwielbiam.

Teraz, gdy piszę na komputerze sądzę, że także jest coś w tym magicznego. Siedzę z laptopem na kolanach, wokół panuje cisza czterech ścian, a jedyne co słyszę to rytmiczne, wesołe dźwięki klawiszy klawiatury. I ta spacja, która wydaje zupełnie inny dźwięk niż pozostałe przyciski. Najlepsza, najprzyjemniejsza melodia dla mojego ucha 🙂

Dlaczego jeszcze kocham pisanie? To mój czas na skupienie, zebranie myśli oraz puszczenie wodzy wyobraźni i kreatywności. Uwielbiam tworzyć nowe rzeczy, a pisanie mi na to pozwala. Mogę stworzyć nową historię zupełnie od zera, tchnąć w nią życie, sens i emocje. 

To także czas dla mnie, kiedy odcinam się od świata. Jestem tylko ja i tekst, nad którym pracuję.

Gdy robimy to, co kochamy, to satysfakcja z pracy jest niesamowita. Radość sprawia nie tylko osiągnięcie celu, ale sama droga, która do tego celu prowadzi.

Życzę Wam, abyście znaleźli w życiu to, co właśnie taką radość będzie przynosiło. Kiedy samo działanie, praca będzie wywoływała uśmiech i zadowolenie. Ja bardzo długo nie potrafiłam odpowiedzieć na pytanie: „Jaka jest Twoja największa pasja?” i bardzo mnie to frustrowało. Jeżeli jesteście teraz w tym samym miejscu, w którym ja byłam wtedy, testujcie, próbujcie nowych rzeczy, nigdy nie przestawajcie szukać i zadawać sobie tego pytania. I nigdy nie traćcie nadziei, że kiedyś to w sobie odkryjecie.

A jeżeli już wiecie jaki jest Wasz konik, pasja, co uwielbiacie robić najbardziej na świecie, co robilibyście i robicie nawet wtedy, gdy nie przynosi Wam żadnych pieniędzy, w czym zatracacie się tak, że zapominacie która jest godzina, to życzę Wam, żeby to był Wasz sposób na życie.

Pomyślcie, gdyby tak każdy człowiek na ziemi robił to, co kocha najbardziej
i byłaby to jego praca, za którą dostaje wynagrodzenie, jak wyglądałby świat? Moim zdaniem byłoby cudownie 🙂

Może jestem marzycielem, ale wierzę, że nie jestem w tym osamotniona 🙂