Od momentu kiedy dowiedziałam się, że w tym roku wakacje spędzamy w Lloret de Mar w mojej głowie pojawił się niecny plan. Z Lloret do Barcelony jest zaledwie 70 km. Nie było zatem innej możliwości. Postanowiłam – muszę się tam wybrać, chociaż na jeden dzień! Zasięgnęłam języka, popytałam, poszukałam i wreszcie sprawdziłam na własnej skórze. Podróż z Lloret de Mar do Barcelony jest jak bułka z masłem 🙂 W tym wpisie chciałabym skupić się właśnie na samym transporcie. Z punktu A do punktu B.
Najpierw należało znaleźć dworzec w Lloret de Mar. Dworzec autobusowy znajduje się bardzo blisko centrum i nie jest trudno go znaleźć.

lloret estucio

Lloret de Mar Estació D’Autobusos

Z Lloret do Barcelony nie ma niestety bezpośredniego połączenia. Najpierw autobusem trzeba dojechać do miejscowości Blanes, a następnie pociągiem do Barcelony. W kasie na dworcu w Lloret można kupić bilet łączony – autobus plus pociąg, który kosztuje 8 euro. Niestety nie mogliśmy skorzystać z tej opcji, ponieważ nasza przygoda zaczęła się ok. 7 rano, a kasy o tej godzinie były jeszcze nieczynne. Musieliśmy kupić bilety u kierowcy, który nie sprzedaje biletów łączonych. Autobusem linii Pujol o 7.20 wyruszyliśmy z Lloret do Blanes. Koszt biletu zakupionego u kierowcy – 1,85 euro w jedną stronę. Autobus zatrzymuje się bezpośrednio pod dworcem kolejowym w Blanes, a zatem nie ma możliwości, żeby się zgubić. Bilet do Barcelony można kupić zarówno w automacie, jak i w kasie. My zdecydowaliśmy się na bilet już w obie strony. Za dwie osoby (w obie strony) zapłaciliśmy 24,60 euro.

Bilet autobusowy Pujol i bilet na pociąg Renfe podróż z lloret de mar do barcelony

Bilet autobusowy Pujol i bilet na pociąg Renfe

Na dworcu w Blanes nie musieliśmy długo czekać. Po kilku minutach wsiedliśmy do pociągu linii R1 kolei Renfe w stronę L`Hospitalet – Mataró. Tutaj możecie znaleźć więcej informacji.

Trasa pociągu wiedzie wzdłuż wybrzeża, a on sam przejeżdża przez nadmorskie kurorty. Widoki zdecydowanie rekompensują długą, trwającą około godziny podróż.
Wysiedliśmy na stacji Barcelona Pl. Catalunya, skąd mogliśmy przesiąść się w dogodną dla nas linię metra. Na dworcu znajduje się wiele biletomatów, w których można zakupić interesujący nas bilet. Zdecydowaliśmy się na bilet T-10 uprawniający do 10 przejazdów. Myk jest taki, że z biletu nie musi korzystać tylko jedna osoba. Łatwo policzyć, że jeżeli podróżowaliśmy we dwójkę mogliśmy 5 razy korzystać z komunikacji miejskiej 🙂 Bilet T-10 kosztował nas 9,95 euro. Spokojnie wystarczyło na jeden dzień. Na krótki pobyt w Barcelonie polecam metro jeżeli chodzi o komunikację. Do tych najważniejszych atrakcji spokojnie można dojechać metrem, które jest bardzo dobrze skomunikowane i oznaczone. Przesiadki nie stanowią najmniejszego problemu, o ile tylko wie się gdzie chce się dojechać i w którym kierunku się jedzie 🙂 Ponadto linie oznaczone są kolorami, co moim zdaniem jest świetnym rozwiązaniem i bardzo ułatwia turystom życie.

Bilet T-10, który zakupiliśmy w biletomacie metro barcelona

Bilet T-10, który zakupiliśmy w biletomacie

Podsumowując, samo dotarcie z Lloret de Mar do Barcelony nie stanowi żadnego problemu. Jeżeli ktoś spędza wakacje na Costa Brava krótki wypad do stolicy Katalonii na pewno urozmaici leniwy pobyt na hiszpańskim wybrzeżu 🙂

UWAGA! Ten post możesz pobrać w formie PDF! Będziesz mieć go zawsze pod ręką! 🙂 Plik do pobrania tutaj 🙂

To tyle jeżeli chodzi o podróż z Lloret de Mar do Barcelony 🙂 Więcej już o samej Barcelonie w kolejnym wpisie. Jeden dzień w Barcelonie już niedługo na blogu.

Jeżeli nie Hiszpania to może Kreta? Zapraszam na mój wpis o najpiękniejszym mieście na Krecie – Chania.