Podróż z Lloret de Mar do Barcelony

Casa Batllo Barcelona Hiszpania Spain

Od momentu kiedy dowiedziałam się, że w tym roku wakacje spędzamy w Lloret de Mar w mojej głowie pojawił się niecny plan. Z Lloret do Barcelony jest zaledwie 70 km. Nie było zatem innej możliwości. Postanowiłam – muszę się tam wybrać, chociaż na jeden dzień! Zasięgnęłam języka, popytałam, poszukałam i wreszcie sprawdziłam na własnej skórze. Podróż z Lloret de Mar do Barcelony jest jak bułka z masłem 🙂 W tym wpisie chciałabym skupić się właśnie na samym transporcie. Z punktu A do punktu B.
Najpierw należało znaleźć dworzec w Lloret de Mar. Dworzec autobusowy znajduje się bardzo blisko centrum i nie jest trudno go znaleźć.

lloret estucio
Lloret de Mar Estació D’Autobusos

Z Lloret do Barcelony nie ma niestety bezpośredniego połączenia. Najpierw autobusem trzeba dojechać do miejscowości Blanes, a następnie pociągiem do Barcelony. W kasie na dworcu w Lloret można kupić bilet łączony – autobus plus pociąg, który kosztuje 8 euro. Niestety nie mogliśmy skorzystać z tej opcji, ponieważ nasza przygoda zaczęła się ok. 7 rano, a kasy o tej godzinie były jeszcze nieczynne. Musieliśmy kupić bilety u kierowcy, który nie sprzedaje biletów łączonych. Autobusem linii Pujol o 7.20 wyruszyliśmy z Lloret do Blanes. Koszt biletu zakupionego u kierowcy – 1,85 euro w jedną stronę. Autobus zatrzymuje się bezpośrednio pod dworcem kolejowym w Blanes, a zatem nie ma możliwości, żeby się zgubić. Bilet do Barcelony można kupić zarówno w automacie, jak i w kasie. My zdecydowaliśmy się na bilet już w obie strony. Za dwie osoby (w obie strony) zapłaciliśmy 24,60 euro.

Bilet autobusowy Pujol i bilet na pociąg Renfe podróż z lloret de mar do barcelony
Bilet autobusowy Pujol i bilet na pociąg Renfe

Na dworcu w Blanes nie musieliśmy długo czekać. Po kilku minutach wsiedliśmy do pociągu linii R1 kolei Renfe w stronę L`Hospitalet – Mataró. Tutaj możecie znaleźć więcej informacji.

Trasa pociągu wiedzie wzdłuż wybrzeża, a on sam przejeżdża przez nadmorskie kurorty. Widoki zdecydowanie rekompensują długą, trwającą około godziny podróż.
Wysiedliśmy na stacji Barcelona Pl. Catalunya, skąd mogliśmy przesiąść się w dogodną dla nas linię metra. Na dworcu znajduje się wiele biletomatów, w których można zakupić interesujący nas bilet. Zdecydowaliśmy się na bilet T-10 uprawniający do 10 przejazdów. Myk jest taki, że z biletu nie musi korzystać tylko jedna osoba. Łatwo policzyć, że jeżeli podróżowaliśmy we dwójkę mogliśmy 5 razy korzystać z komunikacji miejskiej 🙂 Bilet T-10 kosztował nas 9,95 euro. Spokojnie wystarczyło na jeden dzień. Na krótki pobyt w Barcelonie polecam metro jeżeli chodzi o komunikację. Do tych najważniejszych atrakcji spokojnie można dojechać metrem, które jest bardzo dobrze skomunikowane i oznaczone. Przesiadki nie stanowią najmniejszego problemu, o ile tylko wie się gdzie chce się dojechać i w którym kierunku się jedzie 🙂 Ponadto linie oznaczone są kolorami, co moim zdaniem jest świetnym rozwiązaniem i bardzo ułatwia turystom życie.

Bilet T-10, który zakupiliśmy w biletomacie metro barcelona
Bilet T-10, który zakupiliśmy w biletomacie

Podsumowując, samo dotarcie z Lloret de Mar do Barcelony nie stanowi żadnego problemu. Jeżeli ktoś spędza wakacje na Costa Brava krótki wypad do stolicy Katalonii na pewno urozmaici leniwy pobyt na hiszpańskim wybrzeżu 🙂

UWAGA! Ten post możesz pobrać w formie PDF! Będziesz mieć go zawsze pod ręką! 🙂 Plik do pobrania tutaj 🙂

To tyle jeżeli chodzi o podróż z Lloret de Mar do Barcelony 🙂 Więcej już o samej Barcelonie w kolejnym wpisie. Jeden dzień w Barcelonie już niedługo na blogu.

Jeżeli nie Hiszpania to może Kreta? Zapraszam na mój wpis o najpiękniejszym mieście na Krecie – Chania.

9 thoughts on “Podróż z Lloret de Mar do Barcelony

  1. Witaj! Mam podobny plan na tegoroczne wakacje:) mam dwa pytania – gdzie dokładnie znajduje się dworzec autobusowy w Lloret? Google pokazują promenadę nadmorską? To tak jest? Jakiś przystanek przy ulicy? I drugie – jak długo można pozostać w Barcelonie, żeby się jeszcze udało wrócić – zarówno w dzień powszedni, jak i w niedzielę – Wiesz może? Dzięki za informacje – pozdrawiam

    1. Cześć Jolu! W poście wrzuciłam nawet zrzut z google (pierwsze zdjęcie), jak widzisz jest trochę dalej od promenady 🙂
      Spróbuj poszukać na mapach Google: Estació d’Autobusos de Lloret de Mar. Tutaj masz też link: https://www.google.pl/maps/place/Estació+d'Autobusos+de+Lloret+de+Mar/@41.701185,2.8421227,164m/data=!3m1!1e3!4m8!1m2!2m1!1sLloret+de+Mar+Estació+D'Autobusos!3m4!1s0x0:0xf988e0ccb702511!8m2!3d41.7010546!4d2.8425622

  2. Witam, zastanawiam się jak to wygląda czasowo. Mój mąż za wszelką cenę chce jeszcze dołożyć zwiedzanie Camp Nou , a przecież trzeba zdążyć na ostatni pociąg i autobus do Lloret. Super opis zarówno samego dojazdu jak i wycieczki po Barcelonie, bardzo pomocne 🙂 Dziękuję

    1. Cześć 🙂 Wszystko zależy, co planujecie zwiedzać w Barcelonie. Do Camp Nou dojedziecie metrem, więc transport tam nie jest problemem. Niestety, nie byłam na Camp Nou, więc ciężko mi powiedzieć ile trwa zwiedzanie stadionu. Czy to jest zwiedzanie na cały dzień, czy np. 2 godziny. Warto też popatrzeć jak wygląda sprawa z biletami na stadion. Może warto zamówić je przez internet, żeby na miejscu nie okazało się, że nie ma miejsc, albo trzeba czekać kilka godzin na wejście. Wiem, że tak jest w przypadku Parku Guell i Sagrada Familia. Z powodu ogromnej liczby chętnych wprowadzono limit osób odwiedzających w określonych godzinach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *