Czym jest pasja? Według mnie to coś, co nas pochłania, uaktywnia i ożywia. To coś, czemu chcemy w pełni się poświęcić. Coś, co wyznacza kierunek w naszym życiu.

Dla niektórych odpowiedź na pytanie: „Jak odkryć w sobie pasję?” jest niezwykle prosta. Jednak bardzo wiele osób ma problem w określeniu swojej pasji. I nie mogą stwierdzić z całą stanowczością, że to czym zajmują się w życiu na co dzień pochłania ich bez reszty i naprawdę LUBIĄ to ROBIĆ. I co wtedy? Jaki kierunek należy obrać, gdzie tej pasji szukać, jak ją odnaleźć? Aby wreszcie zacząć robić to, co się kocha.

Mam dla Was kilka wskazówek, które być może pomogą Wam w odnalezieniu pasji, tego bzika, bakcyla, czy jakkolwiek to nazwiecie 🙂

#1 Podążaj za intuicją

Czasem pojawia nam się w głowie jakaś myśl, pomysł, zapala się światełko, które porusza nasz czuły punkt. Nie odrzucaj od razu tego pomysłu, nie przekonuj się, że „to na pewno się nie uda”. Idź za tą myślą nawet jeżeli wydaje Ci się głupia, albo całkowicie nierealna.

#2 Próbuj nowych rzeczy

Poszukiwanie pasji to aktywne zajęcie. Jeżeli próbujesz nowych rzeczy, nigdy nie przekonasz się, co Ci w życiu odpowiada, czy jest możliwa inna droga, niż ta, którą w tej chwili podążasz. By odkryć tę jedną rzecz, która fascynuje i pochłania Cię najbardziej na świecie musisz wyjść z domu i jej poszukać. Testuj, sprawdzaj, odkrywaj, co lubisz robić, co Ci najlepiej wychodzi. Nie bój się eksperymentować.

#3 Spotykaj się z ludźmi

Niekiedy rozmowy z innymi mogą być tak inspirujące, że zapragniemy zmienić swoje życie, wpadniemy na genialny pomysł i z miejsca ruszymy do działania. Oczywiście, nie dzieje się tak zawsze 🙂 Ale na pewno spotkania i rozmowy z innymi ludźmi mogą sprawić, że zapali nam się światełko, o którym wspominałam w punkcie pierwszym. Może ktoś poleci nam świetny kurs? Albo film, po obejrzeniu którego całkowicie inaczej spojrzymy na swoje życie? Wszystko to może stać się dla nas impulsem do zmiany.

#4 Przypomnij sobie doświadczenia z przeszłości

Spójrz w przeszłość i spróbuj przypomnieć sobie momenty, które sprawiały Ci najwięcej radości i przyjemności. Przypomnij sobie czynności, pracę, która pochłaniała Cię bez reszty i którą na prawdę lubiłaś wykonywać! Często przez strach, nie wierzymy, że nasze hobby mogłoby stać się naszym głównym zajęciem i rezygnujemy z niej na rzecz pracy, która zapewnia nam bezpieczeństwo finansowe.

#5 Przyjrzyj się ludziom, którzy Cię fascynują

Na pewno są takie osoby, które nas fascynują, które podziwiamy. Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego ten ktoś Cię fascynuje, co w nim jest takiego, co sama chciałabyś urzeczywistnić. Będzie to dla Ciebie wskazówka w odkrywaniu siebie i swojej pasji.

#6 Stwórz wizję

Im bardziej szczegółowa i klarowna będzie wizja tego jak ma wyglądać Twoje życie, tym bardziej będzie motywowała Cię do działania. Ważne, żebyś w swojej wizji widziała siebie, jako szczęśliwą i zadowoloną z tego co robisz. Wyobraź sobie, jak wreszcie odnalazłaś swoją pasję i poświęcasz się jej na co dzień!

A jak to jest z Wami? Uważacie, że łatwo jest odkryć w sobie pasję? Jakie macie w tym doświadczenia? Podzielcie się w komentarzu! 🙂