Małe rzeczy. Niektóre nawyki mogą sprawić, że poczujemy się lepiej i będziemy szczęśliwsi.
Oto przykłady, co robię, żeby podnieść się na duchu w chwili gorszego nastoju, chandry, jesiennej depresji, czy chwil melancholii.

#1 Pomyśl o rzeczach, za który jesteś wdzięczny

Pisałam o tym w poście tutaj.
Spróbujcie sami! Zróbcie eksperyment. Przez najbliższe tygodnie codziennie zapisujcie rzeczy, za które możecie być wdzięczni. Dzięki temu możemy nauczyć się skupiać na tych pozytywnych aspektach, co w chwilach słabości, czy złego humoru jest niezwykle się przydaje.

#2 Idź na wycieczkę albo poglądaj gwiazdy w pogodną noc

To uczucie gdy patrzymy na rozgwieżdżone niebo, albo otwartą przestrzeń daje efekt „wow”. I jednocześnie bardzo wpływa na zmniejszenie poczucia stresu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

#3 Przeczytaj książkę przygodową

Już samo czytanie o inspirujących wydarzeniach może nas wprawić w lepszy nastrój. Od zawsze wiedziałam, że książki mają niesamowitą moc. Czytanie relaksuje uspokaja, wycisza i powoduje, że mniej się stresujemy 😉 A przede wszystkim inspiruje!

#4 Wyjdź na zewnątrz!

Jesteś zestresowany? Idź na spacer do lasu! Stres minie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Człowiek z dala od miejskiego zgiełku, oddycha czystym powietrzem, uspokaja się i relaksuje. Spacer po mieście już nie daje takiego efektu 🙂

#5 Liźnij kultury

Ludzie, którzy biorą udział w kulturalnych wydarzeniach odczuwają więcej satysfakcji ze swojego życia. A zatem do teatru marsz!

#6 Wyznaczaj sobie cele możliwe do zrealizowania

Nie ma nic bardziej frustrującego niż niezrealizowany cel. Twoje cele powinny być realistyczne. Dzięki temu większa szansa na brak frustracji i na satysfakcję z realizacji celu!

#7 Opisz swoje emocje

Spisanie naszych emocji, zwłaszcza tych negatywnych może sprawić, że łatwiej będzie  sobie z nimi poradzić. Dlatego ja od wielu lat prowadzę dziennik, któremu mogę wyżalić się ze wszystkich dołków, czy niepowodzeń 🙂

#8 Spędzaj czas z przyjaciółmi

Nie ma nic bardziej inspirującego od relacji międzyludzkich. Czas spędzony z przyjaciółmi nigdy nie jest stracony. Gdy możesz porozmawiać o swoich problemach, podzielić się i świętować sukcesy, zdecydowanie poczujesz się bardziej spełniony i szczęśliwszy.

#9 Uśmiechaj się

Już o tym wspomniałam we wpisie 5 nawyków, które warto wprowadzić w życie
Uśmiech sprawi, że poczujesz się jeszcze bardziej szczęśliwszy. Tylko pamiętaj, żeby był prawdziwy!

#10 Wybaczaj

Emocje związane z chowaniem urazy negatywnie wpływają na nasze poczucie szczęścia. Chowanie urazy to nic dobrego i zazwyczaj kończy się obmyślaniem zemsty z najdrobniejszymi szczegółami. Wtedy po prostu zaczyna nam brakować miejsca na szczęście i zadowolenie z życia.

#11 Ćwicz!

Ludzie aktywni są szczęśliwsi i bardziej zadowoleni z życia. Już 20 minut ćwiczeń może poprawić Ci nastój, a Twój dobry humor może utrzymać się przez cały dzień. Aktywność fizyczna redukuje stres, obniża poziom lęku i łagodzi objawy depresji. Super!

#12 Bądź pozytywnym realistą

Dlaczego warto łączyć w sobie te dwa typy osobowości? Pozytywni realiści, w przeciwieństwie do idealistów są gotowi stawić czoła wyzwaniom, realistycznie ocenią rzeczywistość, a jednocześnie używają swojej kreatywności i pozytywnego nastawienia by rozwiązać problem 🙂

Nic, tylko wprowadzać w życie. Powodzenia!

P9145372.JPG