Być może większości z nas Lloret de Mar kojarzy się z pewnym serialem na komercyjnej stacji. Ja postanowiłam napisać własny rozdział w moim Pamiętniku z wakacji – i wcale nie żałuję, że wybrałam to właśnie miejsce 🙂 Co charakteryzuje Lloret? Piękne plaże, przejrzysta, lazurowa woda i mnóstwo, mnóstwo turystów. Wybrzeże Costa brava jest bardzo chętnie odwiedzane przez osoby z zagranicy, ale również samych Katalończyków. Zapraszam na podróż po niesamowitych – zapierających dech w piersi widokach.
Lloret de Mar to przede wszystkich przepiękne plaże. Główna i najbardziej znana plaża – Playa de Lloret znajduje się blisko centrum, a wzdłuż niej ciągnie się nadmorska promenada. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów preferujących bardziej imprezowy charakter wypoczynku 🙂 Wzdłuż plaży znajduje się niezliczona ilość restauracji i pubów, tu też możemy skorzystać z szerokiej oferty sportów wodnych. Graniczne punkty plaży stanowią – słynny zamek w Lloret de Mar oraz pomnik żony rybaka.

Lloret de mar plaża Hiszpania

Widok na główną plażę w Lloret de Mar

Zamek w Lloret de mar

Zamek w Lloret de mar

Kolejny symbol Lloret – rzeźba Żony Rybaka ma wspominać czasy kiedy to w Lloret rybołówstwo odgrywało kluczową rolę.

Druga co do wielkości plaża w Lloret to plaża Fenals. Oferuje dużo lepsze widoki, również jest chętnie odwiedzana przez turystów – jednak moim zdaniem jest dużo „spokojniejsza” od Playa de Lloret.

playa de fenals

Playa de fenals

Nieopodal plaży znajduje się zadrzewione wzgórze, z którego roztaczają się niesamowite widoki.

Lloret de mar Hiszpania Costa brava skaliste wybrzeże

Lloret de mar Hiszpania Costa BravaBlisko plaży położone są Ogrody św. Klotyldy – do których wybraliśmy się by trochę odpocząć od żaru lejącego się z nieba. Wejście do ogrodów kosztuje 5 euro, ale moim zdaniem warto. Ogrody położone są na wysokim klifie, z którego roztaczają się zapierające dech w piersi widoki na wybrzeże.

Ogrody Św. Klotyldy Lloret de Mar

Lloret de mar Costa Brava hiszpania

Ogrody Św. Klotyldy Lloret de mar

Mieliśmy to szczęście, że mieszkaliśmy przy plaży Fenals. Jest to doskonałe miejsce dla kolekcjonerów pięknych krajobrazów – czyli dla mnie 🙂 Na południowym końcu plaży Fenals na wzgórzu znajduje się Zamek Sant Joan (Castillo de Sant Joan). Ze wzgórza zamkowego roztaczają się wspaniałe widoki na Lloret de Mar i okolice. Uwaga! Osoby z lękiem wysokości będą mieć problemy ze spoglądaniem w dół! 🙂

Wybrzeże Costa Brava w Hiszpani

Wybrzeże Lloret de mar

Wybrzeże Lloret de mar

Tuż obok pomnika Żony Rybaka znajduje się Cala Banys – mała kamienista plaża, na której znajduje się bar, którego stoliki wystawione są na skałkach i na szlaku. Stąd możemy podziwiać kamieniste wybrzeże i fale rozbijające się o skałki.

Cala Banys Lloret de Mar

Cala Banys

Kolejnym must see w Lloret to zabytkowy Kościół w centrum miasta – Kościół parafialny św. Romy. Wewnątrz wygląda zdecydowanie skromniej 🙂

Kościół Lloret de mar

I to już koniec fotorelacji z wojaży po Lloret de Mar. W kolejnych wpisach opiszę drogę z Lloret do Barcelony oraz przepis na Barcelonę w jeden dzień 🙂