Ostatni rok był przełomowy. Wielu Polaków zamiast wybierać opcję all inclusive zdecydowało się na wakacje w Polsce. Nie będę rozwodziła się o kwestiach bezpieczeństwa i tego co dzieje się na świecie. Ale wiadomo, że kierunki dotychczas najchętniej wybierane przez Polaków są odradzane. I co z tym fantem zrobić? Ryzykować? Wybrać droższe miejsca w Europie? A może Polska? Ja we wrześniu zdecydowałam się spędzić tydzień na Mazurach i myślę, że był to strzał w dziesiątkę 🙂 Jeżeli jesteście zainteresowani moją relacją z pobytu w Mrągowie, zapraszam tu: Wspomnienia z Mrągowa

A teraz wróćmy do tematu. Dlaczego warto spędzić wakacje w Polsce?

#1 Lato w Polsce jest NAJLEPSZE!

Naprawdę. Jest po prostu idealne. Owszem, czasem płata figle, ale jak już przyjdzie i rozkręci się na całego, to nic tylko korzystać! Nie jest ani za gorące, ani za zimne. Wiem, że jak tylko przyjdą upały, zaraz znajdują się malkontenci, którzy narzekają na afrykańskie temperatury 🙂 Proszę, nie narzekajmy, bo ile te upały potrwają? Polskie lato dlatego jest takie piękne, bo nie trwa zbyt długo i nie jest w stanie się znudzić.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jezioro Czos, Mrągowo

 #2 Cena

Jeżeli ktoś szuka oszczędności, a jednocześnie chce pojechać na wakacje – Polska to odpowiedni wybór. Oczywiście, w wielu miejscach, w szczycie sezonu możemy przepuścić tyle samo, albo i więcej niż za granicą. Jednak ja uważam, że jeżeli ktoś odpowiednio szuka i kupuje racjonalnie nie powinien wydać więcej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Beskid Śląski, Karpaty

#3 Cudze chwalicie, swego nie znacie

Polska ma tak piękne zakątki, że aż wstyd jeździć za granicę nie znając Mazur, czy Bieszczad! Mazury to prawdziwy cud natury! Tyle jezior, przepiękne krajobrazy, lasy, dzikie ptactwo i zwierzyna. Kolejny mój numer jeden to Tatry. Nie ma piękniejszych gór! Planując zatem następne wojaże pomyślmy, co ma do zaoferowania nasza Polska 🙂 Możemy pozytywnie się zaskoczyć!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tatry

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Burdąg, woj. warmińsko-mazurskie