Ten moment, kiedy nie wiesz jaki jest dzień tygodnia

W czasie urlopu przypomniało mi się dzieciństwo. Przypomniały mi się wakacje, które trwały dwa miesiące (wow, pamiętacie to?). Robiło się wszystko na co miało się ochotę, cały dzień przebywało się na świeżym powietrzu, jeździło na rowerze, grało w piłkę, ewentualnie w kwadrat i kompletnie nie interesowało cię, czy jest sobota, czy poniedziałek, jaki jest dzień roku, jaki jest dzień tygodnia. To nie było potrzebne do szczęścia.

I tak samo poczułam się w czasie mojego urlopu. Rozmawiając z moim chłopakiem i umawiając się z nim na spotkanie nie mogłam sobie przypomnieć jaki jest dzień, wtorek, czy środa, a może sobota? Czekaj, daj mi chwilkę.

Na taki stan rzeczy (a właściwie umysłu) złożyło się zapewne kilka rzeczy. Nie zaglądałam do kalendarza, nie wykorzystałam urlopu, by nadrobić sprawy, których nie udało mi się zrobić w związku z brakiem czasu. Nie, wykorzystałam urlop, żeby całkowicie odpocząć. I nie mogę uwierzyć, że mi się to udało.

Dlaczego? A to dlatego, że ostatnie dni wolne spędzałam różnie, ale miały one pewien punkt wspólny. Gdzieś tam z tyłu głowy siedział mi mały skrzat, który gdy za bardzo się wyluzowałam przypomniał mi, że niedługo laba się skończy i czas wrócić do pracy. Och, jak ja nienawidziłam tego skrzata!

Dlaczego ten urlop był inny niż poprzednie?

Decydując się na wolne miałam w głowie – chcę odpocząć. Zamieniłam „muszę” na „chcę” i myślę, że to właśnie zrobiło robotę. Jeżeli coś „musimy” choćby było to coś przyjemnego jak pójście na basen, do biblioteki, albo na spotkanie ze znajomymi, to zawsze coś nam nie będzie grało, będzie uwierało i przeszkadzało. Dlatego zamień „muszę” na „chcę”, a zobaczysz jak zmieni się Twoje życie 🙂

One thought on “Ten moment, kiedy nie wiesz jaki jest dzień tygodnia

  1. Udalo mi sie chciec, a nie musiec podczas tegorocznego urlopu. Nigdy nie bawilam sie lepiej, wrocilam wypoczeta i z poczuciem spelnienia. Ze skrzatem nadal walcze, ale nawiedza mnie duzo rzadziej. Dzieki za ten pozytywny wpis 🙂

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s