Życie pisze najlepsze scenariusze i jest najlepszą inspiracją! Czasem dostaję pytania, skąd czerpię inspirację do książek. Odpowiedź jest prosta. Bardzo często korzystam ze swoich doświadczeń. Oczywiście, nie opisuję w całości swojego życia, bo nie o to chodzi w pisaniu książek, ale pozwalam na to, by sytuacje, które spotykają mnie w realnym życiu, stały się inspiracją do powstania zupełnie nowego świata.

Nie inaczej było w przypadku mojej najnowszej książki, która swoją premierę miała 29 września. Dziś zapraszam Was na sentymentalną podróż do przeszłości, podczas której zdradzę, jak zrodził się pomysł na „Skowyt wilka”.

Węgierska Górka – tutaj wszystko się zaczęło

Kończyłam studia, kiedy zgłosiłam się na praktyki do pewnej fabryki na południu Polski. Na 3 miesiące przeprowadziłam się 400 km od Warszawy w piękną okolice Beskidu Śląskiego. Węgierska Górka, bo tam mieszkałam, po prostu mnie zachwyciła! To było świetne miejsce wypadowe w góry, a bliskość natury sprawiała, że dobrze się tu czułam. Mam dla Was kilka zdjęć z tego okresu.

„Skowyt wilka” – pomysł na książkę

Kilka lat później otrzymałam ciekawą propozycję pracy, która także wiązała się z przeprowadzką, ale już na stałe. Miałam już ułożone życie w Warszawie i zupełnie inny plan na siebie, więc nie przyjęłam tej propozycji. Nie przeszkodziło mi to jednak zastanawiać się nad tym, jak zmieniłoby się moje życie, gdybym podjęła inną decyzję. 

I tak zaczął zarysowywać się zarys fabuły mojej powieści „Skowyt wilka”. Zdecydowałam, że główna bohaterka przyjmie propozycje pracy, którą ja odrzuciłam, przeprowadzi się do małej miejscowości w województwie śląskim i zacznie nowe życie. 

Grabkowice to fikcyjna miejscowość, ale na mapie leżą mniej więcej tam, gdzie Węgierska Górka. To tam spędziłam 3 miesiące na studenckich praktykach i miałam możliwość poznania okolicy 🙂

Dziś z dumą mogę pokazać Wam efekt końcowy mojej pracy! „Skowyt wilka” to opowieść o kobiecie, która zaczyna wszystko od nowa w niewielkiej miejscowości w województwie śląskim. Jej nowy pracodawca jest znany wśród lokalnej społeczności i definitywnie ma coś do ukrycia. W okolicy pojawiają się wilki, które coraz śmielej podchodzą do domostw. Rozpoczyna się cykl niepokojących wydarzeń, które w dziwny sposób wiążą się z tym tajemniczym miasteczkiem…