Z czym kojarzy się Wam lato w mieście? Zapewne z organizowanymi przez miasto atrakcjami dla dzieciaków, aby miały co robić w wakacje, kiedy nie chodzą do szkoły.

Lato to także wyjazdy i czas urlopów. Zazwyczaj wtedy pakujemy wielkie walizki i lecimy za granicę, poleżeć na plaży, wykąpać się w ciepłym morzu, czy oceanie, zwiedzić i odkryć nieznane miejsca. A co jeśli nie dostaliśmy urlopu w tym terminie albo po prostu nie lubimy podróżować i spędzamy całe lato w mieście? Czy jesteśmy skazani na nudę?

Bardzo lubię podróżować i odkrywać nowe miejsca, jednak tak samo bardzo lubię… siedzieć w domu. Do tego, aby wypocząć wystarcza mi dobra książka, fajna pogoda i trochę ruchu, a tego w zupełności dostarcza mi moje miasto, a w nim:

Atrakcja nr 1

Bulwary nad Wisłą

Odremontowane, z atrakcjami dla dzieciaków i dorosłych. Tutaj przespacerujesz się wzdłuż Wisły, pojeździsz na rowerze, zjesz lody. Dla mnie bulwary są miejscem gdzie jeżdżę na rowerze, bo po prostu uwielbiam widok na Wisłę, ale też tutaj bardzo często spotykam się i spędzam czas ze znajomymi.

Atrakcja nr 2

Rolki na Narodowym

Nie wiem, czy wiecie, ale wokół PGE Narodowy jest świetne miejsce do jazdy na rolkach! Tam właśnie nauczyłam się jeździć, dzięki temu, że powierzchnia jest świetnie przystosowana do małych kółek. A jeżeli nie rolki, to rower, jak nie rower to własne nogi! To także świetne miejsce dla biegaczy. W lato polecam trening po zmroku, żeby było czym oddychać. Oświetlony stadion i towarzystwo innych biegaczy, sprawi, że będziemy czuć się bezpiecznie.

Atrakcja nr 3

Warszawskie Zoo

Niedawno miałam okazje odwiedzić ogród zoologiczny. Dla mnie to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, bo ja bawiłam się doskonale!

nosorożec

Surykatka

akwarium

Atrakcja nr 4

Spacery po Warszawie

W Warszawie działa kilku bardzo fajnych przewodników, którzy oprowadzają po Warszawie, po niezupełnie oczywistych miejscach, o których raczej nie przeczytacie w przewodnikach. Nawet jeżeli mieszkacie w dzielnicy kilka lat, polecam wybrać się na spacer jej uliczkami. Z pewnością dowiecie się wielu interesujących i ciekawych rzeczy o Warszawie. Polecam zwłaszcza Butem po Wawie i Praska Ferajna.

Atrakcja nr 5

Muzeum Polskiej Wódki

Niedawno zostało otwarte Muzeum Polskiej Wódki, które mieści się przy pl. Konesera na warszawskiej Pradze. Dzięki wizycie w muzeum dowiecie się co nieco o historii polskiego gorzelnictwa, które liczy 500 lat! Jak również spróbujecie różnych gatunków wódek, co także jest ciekawym doświadczeniem. Odwiedziłam i bardzo polecam. Muzeum na pewno zmieniło moje spojrzenie na ten trunek!

Muzeum Polskiej Wódki wystawa

A jakie są Wasze sposoby na lato? Lubicie spędzać lato w mieście?