Nie wiem komu, ale na pewno nie idę do domu – o rezygnacji

Dlaczego nie warto rezygnować? Bo w każdej porażce znajdziesz naukę i doświadczenie, które pomogą Ci w drodze po sukces. Przed Wami 5 powodów, dla których nie warto rezygnować.

#1 Przestajesz się bać

Gdy poniesiesz porażkę zdajesz sobie sprawę, że nadal żyjesz, nadal oddychasz, a życie toczy się dalej. Pozbawiasz się strachu, który wcześniej Cię paraliżował. Odkrywasz na co naprawdę Cię stać.

#2 Poznajesz siebie

Gdy próbujesz nowych rzeczy, wystawiasz się na próbę, poznajesz siebie. Wiesz do czego jesteś zdolna, ale zdajesz sobie też sprawę w czym jesteś dobra, a w czym niekoniecznie.

#3 Stajesz się lepszą wersją siebie

Porażki uczą, dzięki nim wiesz co robić, albo co ważniejsze czego nie robić. Jeżeli raz wywalisz się na rowerze przejeżdżając przez niewysoki krawężnik, już wiesz jakich błędów nie popełnisz w przyszłości – wiem z autopsji 🙂

#4 Dostajesz drugą szansę

To, co wygląda na koniec może być nowym początkiem. Utrata pracy albo rozstanie może oznaczać dla nas koniec wszystkiego, koniec naszych marzeń i planów. Ale jeżeli będziemy mieć oczy szeroko otwarte, może okazać się, że gdzieś niedaleko, tam gdzie zamykają się jedne drzwi, drugie właśnie się otwierają i zapraszają nas do środka.

#5 Będziesz inspiracją dla innych

Nie ma co ukrywać, trzeba być mega twardzielem, żeby z uśmiechem przyjmować wszystko co zsyła nam los. Być bardzo uważnym i pokornym, by z każdej porażki wyciągnąć lekcję i naukę. Wreszcie trzeba mieć odwagę, żeby nie rezygnować. Pomyśl, jaką inspiracją możesz być dla kogoś, kto przeżywa coś, co Ty przeżywałaś jakiś czas temu. Jeżeli Ty wstałaś z kolan i ruszyłaś dalej, to czemu on ma nie zrobić tego samego?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s