Zimno, szaro i ponuro. Lato odeszło, jesień przywitała nas deszczem i zimnym wiatrem. Ja najbardziej ubolewam nam tym, że dzień jest coraz krótszy. Wstaję, gdy jest ciemno, a do domu wracam, gdy zapada zmrok. Czy jest jednak coś w tej porze roku, co możemy polubić, a nawet pokochać?

#1 Barwy jesieni

Złoto, brąz, czerwień, zieleń – liście zanim spadną z drzew zmieniają swój kolor w przepiękny sposób. Warto wybrać się wtedy na spacer z aparatem w ręku i uchwycić jesień na zdjęciach, zanim liście opadną i przyjdzie prawdziwa szarówka.

img_0803

#2 Długie wieczory

Gruby sweter, koc, ciepła herbata i książka. Czy to brzmi jak przepis na udany wieczór? Dodajmy do tego wiatr szumiący na zewnątrz i deszcz zacinający w okno. Z tym właśnie kojarzy mi się jesień i za to ją uwielbiam, bo mogę bez wyrzutów sumienia, spędzić cały wieczór z książką, wypijając przy tym hektolitry herbaty.

img_0866

#3 Wrzesień – nowe postanowienia

Dla wielu osób wrzesień wiąże się z nowymi postanowieniami. Trochę jak w styczniu, ludzie postanawiają wreszcie wziąć się za siebie, siłownie powoli się zapełniają, startują kursy językowe. To jest dobry czas, żebyśmy naładowani pozytywną energią i wypoczęci po wakacjach powrócili do pracy ze zdwojoną siłą. Fajnie, że mamy nowe cele i zaczynamy je realizować od września, ale pamiętajmy, żeby wymagać od siebie tyle, ile jesteśmy w stanie zrobić. Być może fitness trzy razy w tygodniu, basen i kurs języka jednocześnie, to nie jest zbyt dobry pomysł. Tym bardziej, jeżeli jeszcze tydzień temu leżeliśmy go góry brzuchem, a naszą aktywnością fizyczną była rekreacyjna jazda na rowerze.

A wy? Kochacie jesień? Za coś jeszcze lubicie tę porę roku? Jestem ciekawa waszego zdania 🙂