#1 Brak innych turystów

Albo ich zdecydowanie mniejsza ilość. Szczyt sezonu to oczywiście miesiące lipiec i sierpień. Jeżeli wybierzemy się na urlop poza sezonem okaże się, że na ulicach i w kurortach jest zdecydowanie mniej ludzi i mamy SPOKÓJ!

Wszystko zależy oczywiście na czym nam zależy. Jeżeli uwielbiamy tłumy, imprezy, stragany z chińskimi pamiątkami, miasta zalewane przez morze turystów – ok, najlepsze miesiące na urlop to dla nas lipiec, sierpień. Ale jeżeli chcecie po prostu ODPOCZĄĆ, omijajcie wakacyjne miesiące szerokim łukiem. Cisza, spokój to jest coś co na urlopie cenię najbardziej.

img_0076

#2 Pogoda

Nie jestem fanką upałów. 40 stopni, niebo bez ani jednej chmurki, a ja marzę tylko o tym, żeby znaleźć się w klimatyzowanym pomieszczeniu i popijać wodę z cytryną i lodem. Leżenie na plaży przy takiej pogodzie zawsze źle się dla mnie kończy – poparzenia słoneczne murowane. Nie mówiąc już o zwiedzaniu z plecakiem w takim upale. Maj, czerwiec, czy wrzesień to znakomite miesiące na wakacje. Pogoda dopisuje (w Polsce zdarza się, że nawet bardziej niż latem), można się poopalać i pozwiedzać w komfortowych warunkach 🙂

 #3 Ceny

Poza sezonem jest po prostu taniej! Ceny wycieczek w ostatnim tygodniu czerwca różnią się diametralnie od tych na pierwszy tydzień lipca. Tak samo jest z cenami noclegów. W lipcu i sierpniu jest tak duże zainteresowanie miejscowościami turystycznymi, że właściciele mogą swobodnie podwyższać ceny. Gdy spada zainteresowanie – spadają i ceny.

#4 Cisza i spokój

Ludzie powodują znaczny hałas. Plaża wypełniona turystami jest dla mnie po prostu męcząca. Mieszkam w dużym mieście, gdzie na co dzień w trakcie drogi do pracy spotykam setki ludzi. Hałas wielkiego miasta, ścisk i tłok, rozmawianie przez komórki w środkach komunikacji – to wszystko męczy. I nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak negatywnie wpływa na nasz organizm. Dlatego, gdy jadę na urlop pragnę spokoju i ciszy. Jedynym wyjściem są wtedy wakacje poza sezonem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

#5 Brak kolejek

Brak kolejek do różnych atrakcji. W tym roku widziałam reportaż o tym, co działo się 15 sierpnia w różnych miejscach w Polsce. Ludzie stawali o piątej rano w kolejce, żeby wejść do wrocławskiego zoo. Patrzyłam i nie dowierzałam. W życiu nie stałabym kilku godzin w kolejce, żeby wejść do zoo i zwiedzać wraz z tysiącem innych turystów. Komfort zwiedzania gwarantowany 🙂

Polecam też wpis o tym dlaczego warto spędzać wakacje w Polsce.